Apie WATSU

Watsu – kas tai?

Tai procedūra, skirta giliam fiziniam ir psichiniam atsipalaidavimui, organizmo gyvybinių jėgų atstatymui.

Watsu terapija labai populiari Europoje ir yra žinoma kaip „water shiatsu” – vandens šiatsu arba Watsu floating therapy. Moksliškai įrodyta, jog gilus atsipalaidavimas grąžina fizinį ir protinį aktyvumą, stiprina organizmo funkcines sistemas, atstato emocinę pusiausvyrą. Nereikėtų painioti šios terapijos su NASA naudojamu plūduriavimo metodu, kuris atliekamas specialioje uždaroje kameroje, druskų tirpale. Watsu plukdymas atliekamas šiltame (35-36 laipsnių) negiliame baseine. Specialisto prilaikomi jūs švelniai plūduriuosite vandens paviršiuje.

Sesijos metu siekiamas toks fizinis ir emocinis atsipalaidavimo lygis, kuris prilyginamas giliai meditacijai.

Ypatingų veiksnių visuma gali būti sukuriama dėka šilto vandens masažuojančių srovių bei jus vandenyje prilaikančio ir plukdančio specialisto. Šiltas vanduo atpalaiduoja raumenis, pašalina visus išorės dirgiklius, smegenys nurimsta ir pagaliau gali skirti daugiau dėmesio organizmo susireguliavimui. Watsu terapijos poveikis žmogaus organizmui neišsemiamas.

Procedūros metu jausite, kaip išnyksta nuovargis, sunkumas, kiti nemalonūs pojūčiai, išlaisvinami nauji energijos resursai ir pan. Watsu terapija šalina įtampą nugaroje, malšina kaklo skausmą ir leidžia pajausti ypatingą kūno lengvumą.

Watsu sesijos metu į kraują patenka daug vadinamųjų „laimės hormonų“ – endorfinų, sumažėja streso hormono kortizono lygis . Atsipalaidavimo, kurį jaučia žmogus Watsu procedūros metu, beveik neįmanoma pasiekti kokiu nors kitu būdu – tai panašu į nesvarumo būseną. Taikant tradicinius meditacijos metodus, tokią būseną pasiekti, reikia daugelio metų nuolatinių pratybų.

 

Watsu procedūros laikomos labiausiai atpalaiduojančiomis vandens procedūromis.

  WATSU SPORTININKAMS

Sportininkams ši procedūra tinka norint padidinti raumenų efektyvumą ar paspartinti atsigavimo procesus po traumų. Galima išskirti tokius pagrindinius tikslus, kuriuos gali pasiekti sportininkai plūduriavimo metu: organizmo jėgų atstatymas, traumų reabilitacija, sąnarius stabilizuojančių raumenų funkcijos gerinimas, pusiausvyros treniravimas.

 WATSU NĖŠČIOSIOMS

Watsu plūduriavimo terapija yra unikali tuo, kad yra naudinga visiems žmonėms, taip pat ir besilaukiančioms moterims. Plūduriavimas nėštumo metu ypač naudingas stuburui ir dubens kaulams. Vandenyje išnyksta pridėtinis kūdikio svorio spaudimas. Plūduriuojant visi kūno svoriai pašalinami ir kūnas ilsisi. Taip pat besilaukiančioms Watsu terapija naudinga norint sumažinti gimdymo nerimą, jautrumą, dirglumą ir pan.

 WATSU VISIEMS

Su darbu susijęs stresas yra viena pagrindinių priežasčių, lemiančių didžiausias žmonių sveikatos problemas. Watsu terapija yra didelis žingsnis į priekį, ieškant būdų greitai pašalinti stresą ir grąžinti darbingumą.

Watsu terapija ypatingai aktuali:

  • jei reikia greitai atstatyti jėgas
  • kai darbas ir gyvenimo būdas nuolat susijęs su įtampa ir stresu
  • treniruojant ar reabilituojant profesionalius sportininkus
  • esant skausmui, gydant judėjimo, nervų, širdies kraujagyslių ir imunines sistemas, reabilitacijoje po ligų, traumų ir t.t.
  • įmonių vadovams, žmonėms, kurie nuolat ieško ir turi priimti sudėtingus sprendimus
  • norint natūraliai atsikratyti kenksmingų priklausomybių ir įpročių
  • užsiimant joga, medituojant

taip pat WATSU tiks tiems, kurie ieško unikalaus būdo atsipalaiduoti ir pailsėti.

Watsu procedūrų poveikis žmogui

Watsu yra pasyvi vandens terapijos forma, naudojama ir kaip reabilitacijos procedūra. Taikant Watsu masažą visada svarbu atsižvelgti į kiekvieno paciento asmeninius poreikius – tiek fizinius, tiek kognityvinius, tiek psichologinius-socialinius. Watsu sesijos metu pagerinama ne tik fizinė paciento būklė, bet sumažinamos įvairios psichinės ir psichosomatinės įtampos.

 

Fiziologinis Watsu procedūros poveikis

Bene didžiausią poveikį Watsu masažas daro paciento raumenų atsipalaidavimui ir sąnarių skausmo mažinimui. Šiltame vandenyje ritmiškai atliekami liemens tempimo ir rotaciniai judesiai mažina raumenų ir sąnarių įtampą ir padidina jų judėjimo amplitudes, bei elastingumą. Šiluma ir vandens srovės sušvelnina tempimo ir skausmo pojūčio barjerą. Taip pat Watsu procedūros suaktyvina medžiagų apykaitą ne tik raumenyse, bet ir limfinėje, kraujotakos, virškinamojo trakto sistemoje, pvz.: sportininkams po intensyvių treniruočių arba didelės fizinės apkrovos šiltame vandenyje iš raumenų lengviau ir greičiau pasišalina nuovargio pojūtis, ypač raumenų pažeidos atvejais. Raumenų pažeida plačiai žinoma kaip „vėluojantis raumenų skausmas“, kurio pikas pasireiškia maždaug 36 val. po fizinio krūvio. Tai vyksta dėl histamino ir prostaglandinų išsiskyrimo, kurie didina skausmo receptorių jautrumą. Vėluojantis skausmas atsiranda dėl vidinio raumenų spaudimo didėjimo, kuris didina skausmo receptorių jautrumą. Watsu procedūros metu dėl vandens srovių mikro vibracijų per visą kūno odą ir temperatūros poveikio šie raumenų skaidulų sukelti skausmo simptomai ženkliai sumažėja.

Sevyno amžiaus žmonėms, turintiems sumažėjusį sąnarių paslankumą, įv. tipo uždegimus (artritą ir pan.), Watsu procedūros didina sąnarių mobilumą. Plūdumas vandenyje leidžia judesius atlikti be pridėtinio kūno svorio, kas ypač palengvina ir padidina judėjimo galimybes. Ilgainiui po procedūrų pastebimas pacientų miego pagerėjimas, geresnė virškinamojo  trakto veikla, sustiprėja imunitetas.

Taip pat Watsu masažas veikia kraujo ir limfos sistemas: suaktyvina jas, pagreitindamas kraujo ir limfos tekėjimą. Gerina kraujagyslių tonusą. Pagreitėjus limfos apytakai sumažėja jos pabrinkimas ir sąstingis audiniuose.

Psichologinis Watsu masažo poveikis

Watsu masažo psichosomatinis poveikis turi milžinišką potencialą siekiant gerinti pacientų funkcinius gebėjimus ir gyvenimo kokybę. Tai vienas geriausių būdų sumažinti emocinį dirglumą ir siekti harmonijos su savimi ir aplinka. Vandens šiltų srovių aplink kūną ir per odą mikro vibracijos atpalaiduoja kūną. Daugelis pacientų dalinasi, kad pirmą kartą po patirtų traumų jaučiasi saugūs. Watsu sesijos metu pacientai tarsi išgyvena „vidinę kelionę“, ši patirtis labai individuali ir sunkiai nupasakojama žodžiais. Pvz., pastebėta, kad Watsu masažas ypač gerai psichologiškai veikia besilaukiančias moteris ypač jei vaikelis šeimoje yra pirmagimis. Watsu masažas besilaukiančias moteris nuramina, harmonizuoja nuotaikų kaitą, sumažina gimdymo ir laukimo nerimą. Paauglius Watsu masažas veikia mažindamas ūmų psichologinį jautrumą ir dirglumą, keičiasi paauglių elgsena: jie tampa atviresni, atidesni, švelnesni, sukalbamesni. Taip pat Watsu masažas padeda pacientams lengviau išgyventi patirtas artimųjų netektis ar kitokį emocinį skausmą. Taip pat pastebėta, kad Watsu masažas gali būti viena iš pagalbinių priemonių norintiems atsikratyti įvairių žalingų įpročių ar priklausomybių, – tai subtilus ir kiekvienam lengvai prieinamas būdas siekti vidinės harmonijos ir darnos su savimi.

Watsu sesijos tinka visiems žmonėms ir visoms amžiaus grupėms be išimties, nelygu, kokia emocinė žmogaus patirtis sukaupta. Kiekvienas, patyręs Watsu masažo sesiją, turi galimybę atrasti tik jam labai artimus ir individualius psichologinius aspektus.