Apie WATSU

Watsu – kas tai?

Tai procedūra, skirta giliam fiziniam ir psichiniam atsipalaidavimui, organizmo gyvybinių jėgų atstatymui.

Watsu terapija labai populiari Europoje ir yra žinoma kaip „water shiatsu” – vandens šiatsu arba Watsu floating therapy. Moksliškai įrodyta, jog gilus atsipalaidavimas grąžina fizinį ir protinį aktyvumą, stiprina organizmo funkcines sistemas, atstato emocinę pusiausvyrą. Nereikėtų painioti šios terapijos su NASA naudojamu plūduriavimo metodu, kuris atliekamas specialioje uždaroje kameroje, druskų tirpale. Watsu plukdymas atliekamas šiltame (35-36 laipsnių) negiliame baseine. Specialisto prilaikomi jūs švelniai plūduriuosite vandens paviršiuje.

Sesijos metu siekiamas toks fizinis ir emocinis atsipalaidavimo lygis, kuris prilyginamas giliai meditacijai.

Ypatingų veiksnių visuma gali būti sukuriama dėka šilto vandens masažuojančių srovių bei jus vandenyje prilaikančio ir plukdančio specialisto. Šiltas vanduo atpalaiduoja raumenis, pašalina visus išorės dirgiklius, smegenys nurimsta ir pagaliau gali skirti daugiau dėmesio organizmo susireguliavimui. Watsu terapijos poveikis žmogaus organizmui neišsemiamas.

Procedūros metu jausite, kaip išnyksta nuovargis, sunkumas, kiti nemalonūs pojūčiai, išlaisvinami nauji energijos resursai ir pan. Watsu terapija šalina įtampą nugaroje, malšina kaklo skausmą ir leidžia pajausti ypatingą kūno lengvumą.

Watsu sesijos metu į kraują patenka daug vadinamųjų „laimės hormonų“ – endorfinų, sumažėja streso hormono kortizono lygis . Atsipalaidavimo, kurį jaučia žmogus Watsu procedūros metu, beveik neįmanoma pasiekti kokiu nors kitu būdu – tai panašu į nesvarumo būseną. Taikant tradicinius meditacijos metodus, tokią būseną pasiekti, reikia daugelio metų nuolatinių pratybų.

 

Watsu procedūros laikomos labiausiai atpalaiduojančiomis vandens procedūromis.

  WATSU SPORTININKAMS

Sportininkams ši procedūra tinka norint padidinti raumenų efektyvumą ar paspartinti atsigavimo procesus po traumų. Galima išskirti tris pagrindinius tikslus, kuriuos gali pasiekti sportininkai plūduriavimo metu: organizmo jėgų atstatymas, traumų reabilitacija, neuro – raumenų programavimas.

 WATSU NĖŠČIOSIOMS

Watsu plūduriavimo terapija yra unikali tuo, kad yra naudinga visiems žmonėms, taip pat ir besilaukiančioms moterims. Plūduriavimas nėštumo metu ypač naudingas stuburui ir dubens kaulams. Vandenyje išnyksta pridėtinis kūdikio svorio spaudimas. Plūduriuojant visi kūno svoriai pašalinami ir kūnas ilsisi. Taip pat besilaukiančioms Watsu terapija naudinga norint sumažinti gimdymo nerimą, jautrumą, dirglumą ir pan.

 WATSU VISIEMS

Su darbu susijęs stresas yra viena pagrindinių priežasčių, lemiančių didžiausias žmonių sveikatos problemas. Watsu terapija yra didelis žingsnis į priekį, ieškant būdų greitai pašalinti stresą ir grąžinti darbingumą.

Watsu terapija ypatingai aktuali:

  • jei reikia greitai atstatyti jėgas
  • kai darbas ir gyvenimo būdas nuolat susijęs su įtampa ir stresu
  • treniruojant ar reabilituojant profesionalius sportininkus
  • esant skausmams, gydant judėjimo, nervų, širdies kraujagyslių ir imunines sistemas, reabilitacijoje po ligų, traumų ir t.t.
  • įmonių vadovams, žmonėms, kurie nuolat ieško ir turi priimti sudėtingus sprendimus
  • norint natūraliai atsikratyti kenksmingų priklausomybių ir įpročių
  • užsiimant joga, medituojant

taip pat WATSU tiks tiems, kurie ieško unikalaus būdo atsipalaiduoti ir pailsėti.